Sekretariat


czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530

 

tel: 48 664-23-56

  email:
sekretariat.pppgrojec@grojec.pl

Łukasz Kalinowski

Inspektor Ochrony Danych

lukasz.kalinowski@cbi24.pl

kom: + 48 575-002-192

  

Nasz adres:

   

ul. POW 4, 05-600 Grójec


Zabawy integracyjne i konkursy

 

Piknik integracyjny UŚMIECH DZIECKA - SKARBEM DOROSŁYCH 2017

W dniu 20.06.2017r. Poradnia Psychologiczno?Pedagogiczna w Grójcu zorganizowała kolejny piknik integracyjny, tym razem pod hasłem ?Uśmiech dziecka ? skarbem dorosłych?. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem. O godzinie 17 00 na plac zabaw Przedszkola Nr 1 przy ul. Laskowej stawiła się grupa ok. 40 dzieci. Nasza ?wesoła drużyna? to uczestnicy różnego rodzaju zajęć indywidualnych i grupowych. Dzieciaki w roku szkolnym 2016/2017 brały udział w terapii psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, w ?treningu umiejętności społecznych?, w ?terapii ręki? oraz zajęciach ?kółka szachowego?.

Naszą zabawę wsparły bezinteresownie dwie firmy animatorskie działające na terenie Grójca tj. firma ?Fextron? animatorzy z pasją?- Ilona i Hubert Feliksiak oraz ?Kukiełka? - animacje dla dzieci? - Karolina Marczak. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu naszych ?mistrzów zabawy? - animatorów dziecięcych pani Ilonie Feliksiak, Oldze Jaroszkiewicz i gościnnie Sebastianowi Kowalczyk dzieci korzystały z wielu atrakcji. Pani Ilona ?wyczarowała? pędzelkiem prawdziwe cuda na twarzach i rękach młodych ludzi i czasami także ich opiekunów. Zamieniała uczestników zabawy w lwy, tygryski, księżniczki. Pani Olga organizowała zabawy z chustą, tworzyła wraz z dzieciakami przepiękne bańki mydlane. Pan Sebastian zamienił się w Kaczora Donalda, który pragnął przywitać się ze wszystkimi dziećmi. Druga grupa animatorów z firmy ?Kukiełka? przeprowadzała różne konkursy sportowe. Największym uznaniem cieszyło się ?przeciąganie liny? i zabawy ze skakanką. Pogoda była piękna, humory dopisywały, dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach i grach proponowanych przez animatorów. Korzystały także z placu zabaw przedszkola gdzie najbardziej oblegana była trampolina i karuzela. Po tylu atrakcjach należało pomyśleć o czymś ?dla ciała?. Dzięki naszym wspaniałym sponsorom ? firmie ?Pepsi? (dostawcy napojów), państwu Sarniakom ? właścicielom sklepu spożywczego w Jasieńcu, rodzicom ? państwu Karbowiakom i Kobrzakom nasi ?milusińscy? częstowali się napojami i słodyczami. Wszystkim smakowały przepyszne gofry, tradycyjnie przygotowane przez poradnię.

Spotkanie było formą nagrody za całoroczny trud podczas zajęć. Dało dzieciom możliwość zabawy oraz nawiązania nowych znajomości, a ich rodzice mogli wymienić doświadczenia rodzicielskie, porozmawiać ze specjalistami poradni.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Publicznego Przedszkola Nr 1 ? pani Stanisławie Bobrowskiej za gościnność i umożliwienie korzystania z atrakcji dostępnych na placu zabaw przedszkola. Do zobaczenia w następnym roku.

 

 

Logopedyczny Konkurs Plastyczny

 

W roku szkolnym 2015/2016 poradnia zorganizowała pierwszy Logopedyczny Konkurs Plastyczny. Konkurs obejmował dwie kategorie, w zależności od wieku: kategoria I "Przygody Języczka Wędrowniczka" (przedszkole) oraz kategoria II "Odkurzamy Brzechwę" (kl. 0-III i kl. IV-VI). Uczestnicy todzieci z placówek mających siedzibę w rejonie działania naszej poradni, objęte terapią logopedyczną.

 

Więcej informacji w zakładce: aktualności - ciekawe wydarzenia

 

 

 

 

Piknik integracyjny BAWIMY SIĘ RAZEM 2015

 

Już po raz trzeci Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grójcu zaprosiła dzieci na piknik integracyjny "Bawmy się razem". W dniu 16 czerwca 2015r. zaproszone dzieci wraz z rodzicami, niektóre także z rodzeństwem, bardzo licznie stawiły się o godzinie 17 na plac zabaw przedszkola nr 2 przy ulicy Laskowej, gotowe na dobrą zabawę. Grupa ponad 50 dzieci z ochotą przystąpiła do działania bez względu na wiek. Skąd w poradni tyle dzieci? Poradnia kojarzy się głównie z badaniami oraz wydawanymi opiniami i orzeczeniami. Jednak to nie wszystko. W ciągu roku szkolnego przychodzą do nas dzieci na różnego rodzaju zajęcia indywidualne i grupowe. Uczestniczą w terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, jak również w zajęciach grupowych. Młodsze dzieci rozwijają kompetencje społeczne na cyklicznych zajęciach "Lubię być w grupie", ćwiczą sprawność manualną "Piątka na piątkę", grają w szachy. Nieco starsze wykazują się kreatywnością podczas zajęć dla dzieci zdolnych. Odwiedzają nas także dzieci niepełnosprawne. W tym roku główną atrakcję stanowiły wynajęte przez poradnię, specjalnie na tę okazję, dmuchane zabawki w postaci ogromnej zjeżdżalni i skoczni. Na dobry początek dzieci z zapałem ustawiały się w ogonku do wspinania, zjeżdżania i skakania. Wymagana była nie lada odwaga. Po tak wyczerpujących zadaniach wszyscy chętnie przystąpili do kolejnej części spotkania, znacznie mniej wyczerpującej, ale dającej równie wiele radości. Tym razem dowództwo przejął zaprzyjaźniony z poradnią animator -Pan Andrzej Ekiel. Zabawom i grom nie było końca. Dzieci także korzystały z atrakcji dostępnych na placu zabaw przedszkola. Nie byłoby tak dobrej zabawy bez czegoś słodkiego. I w tym zakresie nikt nie narzekał. Wszystkim smakowały przepyszne gofry tradycyjnie przygotowane przez pracowników poradni oraz słodycze i napoje od sponsorów. Jak zawsze nie zawiodło Ferrero, dzięki czemu dzieci otrzymały paczkę do domu, żeby szybko nie zapomnieć o imprezie. Po raz pierwszy wsparły nas też inne firmy z terenu - Pepsi oraz Top Market w Belsku przekazując napoje i słodycze. Impreza stanowiła nagrodę za całoroczny trud podczas zajęć. Spotkanie dało też okazję do bliższego poznania się przez dzieci z różnych szkół, przedszkoli z rejonu działania poradni. Rodzicom natomiast możliwość nawiązania kontaktu z innymi rodzicami, wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dzieci. Pracownicy poradni mogli zobaczyć dzieci w zupełnie innych sytuacjach niż podczas zajęć. Widząc uśmiechnięte twarze dzieci oraz coraz liczniejsze ich grono z przyjemnością podejmuje się trud organizacji tego typu przedsięwzięcia. Dziękujemy dyrekcji Publicznego Przedszkola nr 2 w Grójcu za gościnność, Panu Andrzejowi za poświęcony bezinteresownie czas, sponsorom za hojność a dzieciom i ich rodzicom za przyjęcie zaproszenia.

 

 

 

 

 

 

Piknik integracyjny BAWIMY SIĘ RAZEM 2014

 

14 czerwca 2014r. odbył się piknik integracyjny Bawmy się razem. Uczestniczyły w nim dzieci, także niepełnosprawne, objęte przez poradnię rożnymi formami terapii oraz ich rodzice. Tym razem zabawa przebiegała pod nazwą Wioska indiańska. Imprezę prowadziła p. Magda Wawrzycka - animator kultury, a pomagali jej wolontariusze - harcerze z 44 Drużyny Starszoharcerskiej "PLANKTON" przy Publicznym Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu. W trakcie pikniku dzieci wraz z rodzicami i pracownikami poradni brały udział w różnych zabawach plastycznych i ruchowych, konkursach, grach nawiązujących do kultury Indian - mogły wymyślić dla siebie indiańskie imię oddające cechy osobowości lub nawiązujące do zainteresowań czy zdolności, jakie dzieci posiadają, samodzielnie przygotować swoje kostiumy (wykonać pióropusze, naszyjniki, odpowiednią charakteryzację twarzy), wspólnie tańczyć i śpiewać przy "ognisku". Dzięki darczyńcom - firmom Ferrero i Activ z Belska Dużego - piknikowi Indianie zostali poczęstowani słodyczami i napojami, a na koniec zabawy każde dziecko dostało słodki podarunek.
Impreza stanowiła kolejną wspaniałą okazję do bliższego poznania się przez wszystkich uczestników, zbliżyła podopiecznych poradni, dzieciom dała możliwość beztroskiej zabawy w miłej i przyjaznej im atmosferze, dorosłym - nawiązania kontaktu z innymi rodzicami, wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dzieci.

 

 

 

 

 

 

 Piknik integracyjny BAWIMY SIĘ RAZEM 2013

 

 

 

 

 

 

Bal integracyjny POZNAJMY SIĘ 2012

 

W dniu 4 grudnia 2012r. w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grójcu odbyła zabawa integracyjna dla dzieci pod hasłem "Poznajmy się".W spotkaniu wzięły udział dzieci objęte przez poradnię opieką w postaci różnego rodzaju terapii (psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej). W tym dniu nasi podopieczni (na co dzień wychowankowie i uczniowie placówek z terenu kilku gmin) mieli okazję poznać się bliżej. Integrujące zabawy, gry, konkursy pozwoliły dziewczętom i chłopcom wesoło spędzić czas w przyjaznym gronie. Dały możliwość nawiązania nowych znajomości. Dzieci przekonały się, że z każdym można doskonale się bawić, wystarczy tylko chcieć. W czasie trwania zabawy rodzice mogli na spotkaniu z pedagogiem porozmawiać o trudnościach, z jakimi spotykają się ich dzieci, a także wymienić się rodzicielskimi doświadczeniami. Udaną imprezę uprzyjemniły słodkie niespodzianki podarowane dzieciom przez firmy "Jedność" i "Ferrero".