Sekretariat


czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530

 

tel: 48 664-23-56

  email:
sekretariat.pppgrojec@grojec.pl

Łukasz Kalinowski

Inspektor Ochrony Danych

lukasz.kalinowski@cbi24.pl

kom: + 48 575-002-192

  

Nasz adres:

   

ul. POW 4, 05-600 Grójec

Profesor Marta Bogdanowicz w Grójcu

 

Poniedziałek i wtorek po feriach zimowych (tj. 3-4 marzec 2014r.) były dniami bardzo pracowitymi dla 35 nauczycieli oraz pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Grójecka poradnia zorganizowała kurs prowadzony przez panią prof. Martę Bogdanowicz, która przyjechała do nas z Gdańska. Wielu nauczycieli głównie przedszkoli, ale także klas początkowych z rejonu działania poradni wyraziło chęć spotkania z tak znaną osobą i zdobycia wiedzy "z pierwszej ręki". W poradni każdego dnia psycholodzy i pedagodzy stosują testy opracowane przez panią profesor diagnozując dzieci z problemami w nauce, czy określając gotowość szkolną. Również nauczyciele pracujący z dziećmi, u których stwierdzono dysleksję lub jej ryzyko doskonale znają to nazwisko. Na rynku jest dostępnych wiele publikacji tej autorki.


Tym razem tematem wiodącym spotkania nie była dysleksja, ale założenia ?Metody Dobrego Startu", której twórczynią jest właśnie prof. Marta Bogdanowicz. Metoda ta kierowana do dzieci od 2 do 10 lat. Ma zastosowanie w edukacji, profilaktyce niepowodzeń szkolnych, diagnozowaniu ich przyczyn oraz korekcji zaburzeń. Jest pomocna w nauce czytania, pisania, liczenia. Nauka odbywa się poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne wielozmysłowe uczenie symboli graficznych. Duże znaczenie ma piosenka i ruch. Metodę lub jej elementy mogą stosować zarówno nauczyciele jak i rodzice.


Dzięki uprzejmości dyrekcji nowego przedszkola w Grójcu przy ulicy Orzeszkowej, uczestnicy kursu mogli w doskonałych warunkach zdobywać wiedzę. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, szczególnie podczas zajęć praktycznych, kiedy można było poczuć się dzieckiem i trochę pobawić. Nauczyciele docenili także możliwość zakupu publikacji i oczywiście możliwość zdobycia dedykacji od autorki. Większość osób wyraziła chęć pogłębienia wiedzy praktycznej i zgłosiła już teraz swój udział w II stopniu kursu. Pani profesor podziękowała za ?serdeczną gościnę" w Grójcu. Okazuje się, że przy odrobinie wysiłku można spotkać się z ciekawymi i znanymi osobami, bez konieczności wyprawy do stolicy, czy innego dużego miasta.

 

Zdjęcia ze szkolenia można obejrzeć w zakładce galeria

 

opracowanie: KOMP-ANIA Piotr Dalach