Sekretariat


czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530

 

tel: 48 664-23-56

  email:
sekretariat.pppgrojec@grojec.pl

Łukasz Kalinowski

Inspektor Ochrony Danych

lukasz.kalinowski@cbi24.pl

kom: + 48 575-002-192

  

Nasz adres:

   

ul. POW 4, 05-600 Grójec

Pierwszy "Logopedyczny Konkurs Plastyczny"

Poradnia grójecka pozazdrościła innym i postanowiła zorganizować coś nowego dla dzieci. W roku szkolnym 2015/2016 przeprowadzony został pierwszy Logopedyczny Konkurs Plastyczny. Konkurs obejmował dwie kategorie w zależności od wieku: kategoria I "Przygody Języczka Wędrowniczka" (przedszkole) oraz kategoria II "Odkurzamy Brzechwę" (kl. 0-III i kl. IV-VI).

Uczestnicy todzieci z placówek mających siedzibę w rejonie działania naszej poradni, objęte terapią logopedyczną. Jedne dzieci rysowały jak ćwiczą aparat artykulacyjny. Natomiast inne wykonały różnorodne ilustracje do wierszy, które często słyszą podczas utrwalania głosek na zajęciach logopedycznych.

Celem całego przedsięwzięcia było min. zachęcanie do ćwiczeń logopedycznych,upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie plastycznej twórczości u dzieci. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Najpierw logopedzi szkolni przeprowadzili eliminacje w swoich placówkach (do 31.01.2016r.). Do dalszych eliminacji typowane były 3 najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej. Etap drugi, stanowiący rozstrzygniecie konkursu, odbył się w poradni, w dniu 12 kwietnia 2016r. W składzie jury znaleźli się wszyscy logopedzi uczestniczący w tym dniu w spotkaniu "grupy wsparcia". Wybrać najciekawsze prace nie było łatwo. Ilość dostarczonych prac przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły następujące placówki: PSP nr 1 w Grojcu, PSP w Belsku Dużym, PSP w Wilkowie, PSP w Błędowie, PSP w Lewiczynie, PSP w Zaborowie, SOSW w Nowym Mieście, PP nr 1 w Grójcu, PP nr 2 w Grójcu, PP w Grójcu ul. Mogielnicka. Wyróżnione dzieci otrzymały od poradni nagrody książkowe (oczywiście książki Jana Brzechwy) i dyplomy.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział oraz logopedom za ich trud włożony w przeprowadzenie konkursu. Chcielibyśmy aby ten konkurs nadal cieszył się zainteresowaniem i miał jeszcze wiele edycji w kolejnych latach. Planujemy w następnym roku zmianę tematyki. Zapraszamy.

 

Zdjęcia prac dzieci można obejrzeć w zakładce galeria.

 

opracowanie: KOMP-ANIA Piotr Dalach