Sekretariat


czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530

 

tel: 48 664-23-56

  email:
sekretariat.pppgrojec@grojec.pl

Łukasz Kalinowski

Inspektor Ochrony Danych

lukasz.kalinowski@cbi24.pl

kom: + 48 575-002-192

  

Nasz adres:

   

ul. POW 4, 05-600 Grójec

Doktor Mieczysław Chęciek w Grójcu

 

 

Po raz kolejny udało się zaprosić do Grójca znaną osobę aby zdobyć wiedze z "pierwszej ręki". Rok 2016 przyniósł logopedom możliwość dwukrotnego, osobistego spotkania z dr Mieczysławem Chęćkiem, jednym z głównych specjalistów w Polsce z zakresu jąkania. Nie ma logopedy, który nie zna tego nazwiska.

Pomysł zaproszenia do Grójca powstał podczas spotkań "grupy wsparcia" dla logopedów działającej w poradni. Nikt do końca nie wierzył, że nam się to uda, ale udało się i to dwa razy. Szkolenie I stopnia "Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia" odbyło się w dniach 12-14 luty 2016r.Wzięli w nim udział logopedzi pracujący w placówkach z terenu działania poradni. Zostali także zaproszeni dodatkowo przez doktora inni logopedzi z całej Polski. Odzew był bardzo duży i przyjechały do nas panie z odległych zakątków Polski. Powstała bardzo różnorodna grupa pod względem miejsca pracy i doświadczenia zawodowego. Wszystkich jednak zjednoczyła chęć zgłębienia wiedzy dotyczącej autorskiej metody pracy z osobami z niepłynnością mowy. Podczas pierwszego szkolenia pod swój dach bezinteresownie przyjęła nas Biblioteka Pedagogiczna w swojej nowej siedzibie przy ulicy Różanej. Po trzydniowej, wytężonej pracy, wszyscy uczestnicy zapragnęli kontynuować zdobywanie wiedzy na drugim stopniu kursu. Pan doktor znalazł czas na kolejny przyjazd do Grójca dopiero pod koniec listopada.W dniach 25-27 listopada 2016r. odbyły się warsztaty naukowo-szkoleniowe "Terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia". Tym razem swoich pomieszczeń użyczyła nam Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3. Podczas obydwu szkoleń mogliśmy zdobywać wiedzę i umiejętności ale także posłuchać osób jąkających się, korzystających z omawianej metody terapii, które zechciały przyjechać z odległych miejscowości i podzielić się swoimi doświadczeniami życiowymi.

Po raz kolejny okazuje się, że przy odrobinie wysiłku można spotkać się z ciekawymi i znanymi osobami w naszym małym mieście i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które z pewnością przyda się w pracy z dziećmi.

Zdjęcia ze szkolenia można obejrzeć w zakładce galeria

 

opracowanie: KOMP-ANIA Piotr Dalach